ogrodzenia plastikowe Przewodnik po ogrodzeniach z winylu i plastiku

Jeśli jesteś zainteresowany nabyciem ogrodzenia z winylu lub tworzywa sztucznego do swojego podwórka, to trafiłeś we właściwe miejsce. Dzięki temu kompleksowemu przewodnikowi będziesz mógł łatwo porównać obok siebie ogrodzenia z PCV, winylu i tworzyw sztucznych i podjąć decyzję wyłącznie na podstawie tych cech. Ponadto, będziesz mógł obejrzeć rysunki CAD, pliki BIM programu Revit, specyfikacje produktów i inne informacje o produktach.

Ogrodzenia winylowe

Jeśli szukasz atrakcyjnego ogrodzenia, winyl jest doskonałym wyborem. Nie tylko świetnie wyglądają, ale są również bardzo łatwe w utrzymaniu. Jeśli chodzi o konserwację, ogrodzenie winylowe nie wymaga wiele pracy, więc będzie służyć przez miesiące, a nawet lata. Aby jednak zapewnić doskonałe ogrodzenie, należy zwrócić uwagę na poniższe punkty. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o ogrodzeniach winylowych. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas ich instalacji.

– Nie należą one do najtrwalszych materiałów ogrodzeniowych. Na przykład ogrodzenie drewniane może przetrwać ponad 50 lat. Winyl zacznie się rozpadać po roku, a w dotyku stanie się proszkowaty. Jest on również bardzo toksyczny, dlatego należy zachować ostrożność podczas obsługi urządzeń do pielęgnacji trawników w pobliżu słupków ogrodzeniowych. Komercyjne podkaszarki są bardziej agresywne, dlatego należy zachować dodatkowe środki ostrożności podczas używania ich w pobliżu ogrodzenia. Po zamontowaniu można również nałożyć powłokę ochronną, aby zapobiec pękaniu.

Ogrodzenia PCV

Zalety ogrodzeń z PCV w porównaniu z drewnem są liczne. Przede wszystkim nie wymagają one konserwacji. Winyl, znany również jako PCW, jest bardzo trwały i odporny na wilgoć i owady. PCV nigdy nie gnije, nie wypacza się, nie trzeba go malować ani uszczelniać. Co więcej, ogrodzenia z PCV nie wymagają malowania ani uszczelniania. Oprócz tych zalet, ogrodzenia z PCV są niezwykle wytrzymałe i wyglądają jak drewniane. Dostępne są w kolorach brązowym lub białym, co czyni je dobrym wyborem dla właścicieli domów, którzy nie chcą ponosić wydatków na malowanie drewnianych ogrodzeń.

Wiele osób jest sceptycznie nastawionych do jakości ogrodzeń z PCV, ale przed podjęciem decyzji o wyborze tego typu należy rozważyć kilka czynników. Po pierwsze, jeśli szukasz ogrodzenia, które będzie odporne na trudne warunki atmosferyczne, musisz wiedzieć, czego szukać. Można znaleźć ogrodzenie, które wygląda świetnie, a jednocześnie zapobiega uszkodzeniom spowodowanym przez promieniowanie UV. Ogrodzenia z PCV z inhibitorami UV będą odporne na odbarwienia i żółknięcie. Po drugie, dodatek dwutlenku tytanu pomoże zapobiec pękaniu i wykruszaniu się niemodyfikowanego PCV.

Ogrodzenia syntetyczne

Jeśli podoba Ci się wygląd drewna, możesz rozważyć instalację ogrodzenia z materiałów syntetycznych. Istnieje kilka zalet instalacji ogrodzenia z materiałów syntetycznych w porównaniu z ogrodzeniem drewnianym. Takie ogrodzenia są trwałe i nie wymagają malowania ani bejcowania. Oprócz tego, że są bardzo atrakcyjne, zwiększają również wartość nieruchomości. Kupując nowy dom, większość ludzi szuka rzeczy, które są im znane. Niezależnie od tego, czy masz mały ogródek, czy dużą posesję, możesz znaleźć ogrodzenie, które będzie idealnie pasować.

W przypadku mieszkalnych ogrodzeń z materiałów syntetycznych można wybrać konstrukcję z pełnych sztachet lub wzmocnionych sztachet drążonych. Takie ogrodzenia przypominają tarcicę. Niektóre elementy winylowe mają również wzmocnienia w postaci aluminium lub innych metali. Wyższej jakości wersje ogrodzeń z materiałów syntetycznych są zazwyczaj wyposażone w żebrowane lub wzmocnione panele zapobiegające wyginaniu się. Ogrodzenia rolnicze z materiałów syntetycznych są zazwyczaj wykonane z ciężkiej taśmy syntetycznej, na której umieszczona jest linka. Sztacheta ogrodzenia rolniczego może być wykonana z drewna lub metalu.

Ogrodzenia z ogniwami łańcuchowymi

Plastikowe ogrodzenia z ogniwami łańcuchowymi są widoczne z kilometra, a ich stosunkowo otwarta siatka sprawia, że są dobrym wyborem do dzielenia mniejszych podwórek. Są one również tanie, trwałe i stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Jedyna poważniejsza konserwacja, jaka może być konieczna, to malowanie ogrodzenia co kilka lat. Ogrodzenie z ogniw łańcuchowych będzie służyć przez dziesięciolecia, a koszt jego instalacji jest znacznie niższy niż w przypadku drewnianych ogrodzeń prywatnych. Nie oznacza to jednak, że należy pominąć konserwację ogrodzenia.

Aby uzyskać bardziej trwałe ogrodzenie, można zamontować listwy wykonane z aluminium. Listwy te są wykonane z trwałego, sprężystego stopu i są zabezpieczone emalią. Wymagają one bardzo niewielkiej konserwacji i są doskonałym wyborem, jeśli chcesz uniknąć rozpraszania wzroku i hałasu. Ponadto listwy te nie wymagają prawie żadnego czyszczenia, ponieważ można je łatwo czyścić za pomocą węża. Można wybrać listwy standardowe lub „skrzydłowe”, które zapewniają barierę dla wzroku odpowiednio na poziomie 70-80% i 85%.

Ogrodzenia winylowe z ziarnem drewna

Ogrodzenia winylowe z ziarnem drewna to doskonała opcja, jeśli zależy Ci na tradycyjnym wyglądzie oraz trwałości i stabilności bardziej nowoczesnego materiału. Chociaż ogrodzenia winylowe nie wyglądają dokładnie jak drewniane, są nadal trwałe i nie ulegają rozszczepieniu. To sprawia, że są dobrym wyborem dla właścicieli domów z małymi dziećmi lub zwierzętami domowymi. Są one zazwyczaj droższe niż inne rodzaje ogrodzeń, ale będą też znacznie trwalsze. Drewniano-grafitowy wygląd winylu sprawia, że trudno je odróżnić od tradycyjnych ogrodzeń, w których pomiędzy poszczególnymi deskami występują szczeliny.

Wysokiej jakości konstrukcja i materiały użyte do produkcji ogrodzeń drewnopodobnych będą służyć przez lata. Ogrodzenia z drewna nigdy nie wymagają malowania, nie rdzewieją, nie korodują i nie przewodzą prądu. Dodatkowo, ogrodzenia te nie wymagają żadnej specjalnej konserwacji i będą służyć przez wiele lat. Oprócz wspaniałego wyglądu ogrodzeń z drewna, będą one trwalsze od wielu innych typów ogrodzeń.

Ogrodzenia winylowe z nadrukiem słojów drewna

Jeśli szukasz trwałego materiału na ogrodzenie, rozważ ogrodzenia winylowe z nadrukiem słojów drewna. Ogrodzenia te mogą być wykorzystywane w zastosowaniach przemysłowych i komercyjnych. Są one również wykorzystywane w przemyśle jeździeckim, gdzie chronią konie i inne zwierzęta przed urazami. Ten rodzaj materiału ogrodzeniowego ma bardzo długą żywotność i może służyć przez dekadę lub dłużej. Ogrodzenia te są niezwykle trwałe, nie wymagają konserwacji i są łatwe w montażu.

Większość ogrodzeń winylowych jest dostarczana w panelach, które są już przygotowane i gotowe do montażu. Instalacja jest łatwa, a większość producentów oferuje szeroką gamę kolorów. Ten rodzaj materiału jest odporny na warunki atmosferyczne i nie wymaga konserwacji. Jedyną wymaganą czynnością konserwacyjną jest okazjonalne spłukiwanie wężem w celu utrzymania go w czystości. A ponieważ jest wykonany z PCV, jest niezwykle trwały. Ponadto, jeśli obawiasz się insektów i gryzoni, ogrodzenie winylowe nie ucierpi z tego powodu.

Ogrodzenia PCV z siatką rombową

Ogrodzenia łańcuchowe lub PCV z siatką przypominającą romb są wykonane z niskowęglowego drutu stalowego i mogą być dostosowane pod względem koloru, rozmiaru i stylu. Ten typ ogrodzenia ma silne właściwości antyoksydacyjne i jest zwykle stosowany do kontroli tłumu. Pomimo niskiej ceny, ogrodzenia z siatki łańcuchowej są również atrakcyjne i wytrzymałe. Pomimo niskiej ceny, ogrodzenia łańcuchowe nie są odpowiednie dla wszystkich rodzajów posesji, np. tych, na których przebywają zwierzęta.

Siatki powlekane kolorem są bardzo trwałe i mają bardzo długi okres eksploatacji. Kolorowe siatki diamentowe mają doskonałą odporność na rdzę i zachowują swój wygląd już od pierwszego dnia instalacji. Ogrodzenia z siatki diamentowej są szeroko stosowane w budownictwie, rezydencjach i na boiskach sportowych. Ponadto, ogrodzenia z siatki diamentowej nadają się do grodzenia zwierząt, w tym bydła i owiec, i są bezpieczne dla koniarzy.

Sentry Secura HD
Ogrodzenie plastikowe Tenax Sentry Secura HD to ekonomiczna i nadająca się do wielokrotnego użytku opcja ogrodzenia robót drogowych. Materiał ten, wykonany z polietylenu o wysokiej gęstości, jest odporny na rozdarcia i promieniowanie UV. Jest lekki i łatwy w montażu. Zaprojektowane, aby uniemożliwić intruzom dostanie się na teren posesji, ogrodzenie to jest ekonomicznym wyborem do prac drogowych. Jest ono również lekkie i można je przenosić, dzięki czemu doskonale nadaje się do różnych zastosowań.

Wartownik LW
Jeśli szukasz ogrodzenia ochronnego, Sentry LW lub Sentry Secura HD to doskonały wybór. Są one bardzo widoczne, trwałe i bezpieczne. Ogrodzenia te są również dobrym wyborem do wyznaczania stref budowy i tymczasowych parkingów. Plastikowe ogrodzenie Sentry LW ma gładkie krawędzie i diamentową siatkę, aby zmniejszyć ryzyko cięcia i skrobania materiałów. Dostępne są także w różnych kolorach, w tym pomarańczowym i czarnym.

Ogrodzenie ochronne Sentry LW to lekki i ekonomiczny wybór. Posiada siatkę w kształcie rombu, gładkie górne i dolne krawędzie oraz jest odporne na promieniowanie UV i rozdarcia. Ogrodzenie jest łatwe w montażu i może być wielokrotnie używane. Jest dostarczane bezpośrednio od producenta, więc nie trzeba zajmować się jego montażem ani ponownym zamawianiem. Ogrodzenie jest również przeznaczone do montażu na istniejących ogrodzeniach, co oznacza, że można je wielokrotnie wykorzystywać.

By akte